• Vianoce 2018

     • Do galérie Vianoce 2018 boli pridané fotografie. Deti si pripravili program plný hudby, spevu, tanca a radosti. Svojím spevom sa predstavili dievčatá i chlapci. Vypočuli ste si koledy, potešili ste sa básničkami a roztancovali sme aj detičky medzi divákmi. Videli ste vianočné zvyky Štedrého dňa. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalšie príjemné stretnutie.

     • Babka, dedko

     • Starí rodičia a ich vnúčatá si prevzali ocenenia v súťaži BABKA, DEDKO 2018

      Už 17 rokov žije v regióne Stará Ľubovňa jedinečné podujatie Babka, dedko. Aj v aktuálnom ročníku poslali deti prostredníctvom škôl organizátorom svoje vyznania starým rodičom. Porota mala ťažkú úlohu, vybrať tie najkrajšie, najúprimnejšie, najoriginálnejšie... Všetky by si zaslúžili ocenenie. Napokon sa 13. decembra 2018 popoludní stretlo 32 vnúčat z celého regiónu a ich starí rodičia v obradnej sieni MsÚ v Starej Ľubovni, aby si prebrali za svoje literárne dielka ocenenia z rúk primátora mesta Stará Ľubovňa Ľuboša Tomka a členiek poroty Edity Oláhovej, Iriny Novákovej a Evy Kollárovej.

      Blahoželáme Nelke Chovancovej a jej babke Darinke Štupákovej. Žiačku viedla p.uč. Urdová.

     • Pozdravy pre starkých

     • Naši žiaci v posledných dňoch tvorili a písali tradičné symboly Vianoc - pohľadnice. Boli však niečím špeciálne. Niektoré poputujú do Česka v rámci spolupráce na hodinách AJ v rámci projektu eTwinning a niektoré na Slovensko v rámci projektu Vianočná pošta, aby sme potešili našich starkých v domovoch dôchodcov v Tvrdošíne, Pezinku a v dennom stacionári v Snine. Veríme, že ich naše úprimné slová a priania, ako aj plavnické čajíky potešia. Našich žiakov veľmi tešilo, že nimi urobia radosť starkým a napísali im veľa pekných slov o sebe, ako aj to, čo im želajú do nadchádzajúcich sviatkov, počas ktorých by sme mali všetci robiť dobré skutky a usilovať sa o dobro pre iných.

     • Lomihlav - krajská matematická súťaž

     • Lomihlav je súťaž štvorčlenných družstiev žiakov siedmeho až deviateho ročníka alebo sekundy až kvarty reprezentujúcich svoju školu. Ich úlohou je čo najlepšie vyriešiť 20 matematických úloh, 5 hlavolamov a 5 hádaniek. Tejto súťaže sa pravidelne zúčastňuje vyše stovka žiakov zo základných škôl, najmä z východného Slovenska. Majú šancu sa niečo nové naučiť, porovnať svoje sily s ostatnými a stretnúť kamarátov so záľubou v matematike.

      Tohto roku sa súťaž Lomihlav uskutočnila 30. 11. 2018 v priestoroch Gymnázia, Alejová 1 v Košiciach. Reprezentovali nás 2 skupiny. Družstvo našej školy v zložení Monika Vančová, Samuel Lapšanský, Katarína Chmeliarová a Alex Kyšeľa sa v silnej konkurencii 50 družstiev  umiestnili na 34. mieste. Družstvo v zložení Ján Petrus, Nikolas Rybovič, Pavol Jozafát Székely a Šimon Pjaták sa umiestnili na 43. mieste.

      Zadanie súťažných úloh a ich riešenia nájdete tu

      Fotografie zo súťaže:

     • Futsal - okresné kolo

     • Naši chlapci Samuel Hamborský, Samuel Hriňák, Tomáš Chmeliar, Marián Kormoš, Dávid Krajňak, Marek Kyšeľa, Matej Štupák a Sebastán Vojtek sa 29.11. 2018 zúčastnili okresného kola vo futsale, kde s prehľadom zvíťazili a postupujú na krajské kolo. Chlapci, blahoželáme!

     • Olympiáda zo SJ - okresné kolo

     • Katka Chmeliarová sa 28.11. 2018 stala úspešnou riešiteľkou okresného kola olympiády zo slovenského jazyka. Napriek tomu, že je len ôsmačka, súťažila v kategórii 8. a 9. roč. a keďže mnohé javy sa ešte neprebrali, bojovala veľmi statočne. Blahoželáme :)

     • ZLND

     • 26.11. 2018 sa konalo 1. a 2. kolo v basketbale žiakov v rámci školského športu Zober loptu, nie drogy. Turnaj sa konal v našej škole, kde súťažili 3 družstvá. Zápasy boli veľmi vyrovnané a nakoniec naši žiaci získali 3. miesto.

     • Schválený grant z nadácie ČSOB

     • Potešila nás táto správa: Dobrý deň,blahoželáme! Vaša žiadosť o príspevok pre projekt Poď hrať ping pong v grantovom programe ČSOB Zamestnanecký grantový program 2018/2019 bola schválená vo výške 2 732,60 €.

      ČSOB nadácia

     • Olympiáda zo SJ - školské kolo

     • Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii C sa uskutočnilo 23. 10. 2018. Súťažilo 7 žiakov (štyria žiaci z 9. ročníka, traja žiaci z 8. ročníka). Olympiáda pozostávala z troch častí. Prvá časť bola zameraná na prácu s textom, vedomosti z jazyka a literatúry, druhú časť tvorila transformácia textu. V tretej časti sa hodnotil ústny prejav žiakov. Porotu tvorili vyučujúce SJL.

      Výsledková listina: 1. miesto: Katka Chmeliarová (42bodov), 2. miesto: Ján Petrus (41 bodov), 3. miesto: Soňa Bebková (40 bodov). Blahoželáme!

     • Pokyny k testovaniu piatakov

     • Testovania papierovou formou sa zúčastnia všetci žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

      Viac informácií nájdete na www.nucem.sk

      Všetkým piatakom prajeme pri testovaní veľa šťastia!      

      Riaditeľské voľno:

      21. november 2018 (streda) - iba pre žiakov 7.A, 8.A, 8.B.

      Dôvod: Z organizačných dôvodov súvisiacich s testovaním žiakov  5. ročníka T 5 – 2018. 

     • Vincolympiáda - celoslovenské kolo

     • Naše dievčatá boli veľmi úspešne aj na národnom kole Vincolypiády, kde v tomto roku bolo výnimočne veľa družstiev (20). V kategórii do 12 rokov obsadili všetky tri miesta: 1. miesto Radka Rybovičová s Miškou Kyšelovou, 2. miesto Ema Kaščáková s Klárkou Mojcherovou, 3. miesto Miška Rybovičová s Nikolou Hnátovou. V kategorii nad 12 rokov sa na 2. mieste  umiestnili Katka Chmeliarová s Katkou Kyšeľovou a tesne za 3. miestom skončili Alžbetka Fedorková s Alicou Jozefíkovou. Našim dievčatám blahoželáme, lebo robia dobré meno Plavnici, Hromošu a tiež našej škole. Súťažné otázky boli veľmi ťažké, dievčatá mali náročnú prípravu, ktorá sa im vyplatila.

      s. Zbigniewa

     • Vŕbová píšťalka - okresné kolo

     • Do speváckej súťaže regionálnych ľudových piesní sa zapojilo 24 spevákov z celého okresu. Našu školu reprezentovali Vanesa a Ester Karaffové. Odborná porota konštatovala veľmi dobrú úroveň. Všetci súťažiaci boli doprevádzaní hudobným doprovodom a súčasne všetci súťažiaci vystúpili v nádherných krojoch. Žiaľ, konkurencia bola veľká, naším dievčatám sa nepodarilo uspieť..., no zato si odniesli veľmi pekné umelecké zážitky.

     • Mladý harmonikár

     • Dnes ma pri práci sprevádzal spev s doprovodom harmoniky. Vyšla som na chodbu, reku odkiaľ znejú "Hej, hej, hej sokoly...." A ono to tretiaci spievajú a ich spolužiak Filip Jozefík ich doprevádza na harmonike. Paráda

     • Protidrogová prednáška

     • Vrámci preventívneho týždňa nás dňa 19.11. 2018 v škole nečakane navštívili policajti, aby nám ukázali, ako ich šikovný policajný pes vyhľadáva drogy, cigarety či iné látky... Žiaci 8. a 9. roč. boli "prepadnutí" v triede a doslova zaskočení policajnou akciou. Po ukážke nasledovala hodinová prednáška na najvážnejšiu tému a tou sú DROGY. Prednáška sa týkala dôležitých faktov o drogách, ich účinkoch na ľudský organizmus a o tom, prečo a ako drogy škodia... Ďakujeme policajnému zboru zo Starej Ľubovne.

       

     • Halová súťaž mladých hasičov

     • Vo štvrtok 8.11. 2018 sa v základnej škole v Plavnici konal 18. ročník Okresnej halovej súťaže mladých hasičov. Už tradične sa tu zišlo veľa mladých nadšencov, ktorých spája vášeň pre rovnaký šport. Plameniaci súťažili klasicky v 5-členných tímoch v 2 štafetách. Dohromady sa zúčastnilo 24 tímov z nášho okresu, ale aj hostia z okolitých okresov a dokonca naši priatelia z poľskej Brzezny. 🔥 Za Plavnicu súťažili 4 družstvá. Dievčatá obsadili pekné 2. a 3. miesto, naši malí juniori 9. miesto a chlapci krásne 1. miesto 🏆. Blahoželáme

     • Oznam

     • Žiaci p.uč. Melchera nebudú mať 20.11. 2018 vyučovanie z dôvodu seminára v Starej Ľubovni. Ďakujeme za pochopenie.

     • Exkurzia

     • Naši piataci mali dňa 15.11. 2018 kultúrne dopoludnie v Starej Ľubovni. Najprv sa zúčastnili informačnej prehliadky v Ľubovnianskej knižnici a potom tam mali náučno-tvorivú dielňu na tému Komiks, ktorý budú preberať tento rok na literatúre. Po prehliadke i práci mali relaxačnú časť, kedy si mohli popozerať rôzne knihy, prečítať si niečo alebo si zahrať vedomostné a náučné hry. Po prehliadke knižnice nás čakala prehliadka výstavy obrazov ľubovnianskej maliarky p. Turčányovej a prehliadka pamätnej izby umelca Jána Melkoviča. Piatakov chválime za slušné správanie, aktivitu v knižnici a veríme, že mali dnes pekný zážitok, z ktorého si odniesli veľa dojmov i vedomostí.

      Viac fotografií nájdete vo fotoalbume

     • Exkurzia Osvienčim

     • Dňa 7.11. 2018 sme navštívili koncentračný tábor Osvienčim – Auschwitz, miesto spomienky na obrovskú tragédiu, páchanú na nevinných ľuďoch počas II. svetovej vojny. Už vstupný nápis ARBEIT MACHT FREI – Práca oslobodzuje - nad hlavnou bránou bol ukážkou nacistického cynizmu. Pani sprievodkyňa nám povedala, že prichádzajúci do tábora podľa prevráteného písmena B v nápise vedeli, že majú byť v strehu, nemajú veriť tomuto nápisu a majú si dávať veľký pozor.

      V ďalšom koncentračnom tábore Auschwitz II - Birkenau - v dedinke Brezinka, rozkladajúcom sa na 175 ha s viac než 300 barakmi, sme popri koľajniciach a popri odstavenom vagóne prešli po ceste smrti. Okolo nás bolo množstvo drevených barakov. Pôvodne v nich boli poľné stajne pre 52 koní, no po minimálnych úpravách tu nacisti umiestňovali až 1 000 väzňov. V murovaných barakoch žili zasa väzenkyne, ktoré spávali na trojposchodových drevených posteliach, na zhnitej a rozpadajúcej sa slame...

      Veríme, že sa nikdy viac nezopakuje to, čo sme videli v týchto táboroch... Ostatné fotografie nájdete vo fotoalbume.

     • Príbeh hudby

     • Aj naši žiaci zažili tento online výchovný koncert, v piatok 26.10. 2018, kedy si vypočuli celý historický prierez vážnej hudby

     • Vincolympiáda - krajské kolo

     • V nedeľu 4.11. 2018 sa v Košiciach konalo regionálne kolo Vincolympiády, v ktorom sa zúčastnilo 16 dvojčlenných družstiev z celého východného Slovenska. 6 družstiev postúpilo do národného kola, z toho 5 z našej školy.  Z víťazstva sa tešili Alžbetka Fedorková s Alicou Jozefíkovou a Emka Kaščáková s Klárkou Mojcherovou. Nezmenené 2. miesto si zachovali – Radka Rybovičová s Miškou Kyšelovou. 3.miesto patrí Katke Chmeliarovej s Katkou Kyšeľovou. Dievčatám blahoželáme a budeme na nich pamätať v národnom kole, ktoré bude 18.11. 2018 v Banskej Bystrici.

       

     • Vincolympiáda - oblastné kolo

     • V utorok 30.10. 2018 sa v Plavnici  konalo oblastné kolo Vincolympiády, na ktorom sa zúčastnilo 12 družstiev z Bijacoviec, Lendaku, Plavča, Hromoša a z Plavnice. Mladí súťažili v dvoch kategóriách – do 12 rokov a nad 13 rokov. Do Košíc na regionálne kolo postúpili všetky žiačky našej školy, ktoré reprezentovali ZMM z Plavnice i z Hromoša. Dievčatám blahoželáme a prajeme im veľa múdrosti aj v ďalšom kole. Žiačky pripravovala rehoľná sestra Zbigniewa.

       

     • Pasovanie prvákov

     • Dňa 26. 10. 2018 sa v ZŠ konalo pasovanie prvákov. Žiaci v krátkom programe ukázali, čo sa od začiatku školského roka naučili. Recitovali básne, zaspievali pieseň, riešili úlohy zo slovenského jazyka a matematiky. Svoju šikovnosť preukázali aj pri ukladaní úborov na telesnú výchovu do vrecúška. Po úlohách zvládnutých úlohách ich pani riaditeľka slávnostne pasovala za prvákov. Na pamiatku si každý odniesol pamätný list. Našim prvákom prajeme veľa zdaru i chuti do učenia.

     • Madamé Humanité - Medzinárodné kolo

     • Zo 4500 prác detí z Európy a Izraela bolo odmenených 80, medzi nimi aj práce ZDENKY HUBOVEJ (5.A) a KATKY RINDOŠOVEJ (3.B). Diplomy a medaily im odovzdal vo Svidníku prezident Open Society of Artists F.T. Turek. Blahoželáme dievčatám a tiež p.vychovávateľke Viere Štupákovej za vedenie žiačok.

      Nový úspech našej školy:

      Zdenka Hubová: medaila
      Katarína Rindošová: medaila

      Súťaž: Madamé Humanité
      Kolo: Medzinárodné kolo

       

     • Deti kreslia pre Sýriu

     • Naši žiaci sa s pani učiteľkou Frohlichovou zapojili do výtvarnej súťaže Deti pre Sýriu, ktorú pri príležitosti Dňa detí vyhlásila pápežská nadácia. Dve prvé miesta, ktoré boli udelené, patria Grétke Mlakovej a Maximovi Repkovi. Ceny si preberú z rúk sýrskeho arcibiskupa, Mons. Antoine Chagde v sobotu, 24. 11. 2018, počas Noci svedkov, ktorá sa bude konať v Trnave v rámci Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom. Práce detí pripoja k prácam detí zo sýrskeho Aleppa a ich duchovnú i umeleckú hodnotu budú môcť obdivovať účastníci putovnej výstavy po Slovensku, ktorú plánuje nadácia pripraviť v mesiacoch november 2018 - január 2019

      Blahoželáme Grétke a Maximovi a tiež p.uč. Frohlichovej za vedenie žiakov.

     • Hokejbalová liga (3. zápas)

     • Naši hokejbalisti zažili včera krásny úspech, na okresnej súťaži v Novej Ľubovni získali 1. miesto a postúpili do A skupiny. Blahoželáme žiakom 1. a 2. roč. a p.uč. Olejárovi za prípravu žiakov.

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou, Plavnica 244
   • zsplavnica@gmail.com
   • +421524283922
   • Plavnica 244, 065 45 Plavnica
   • 37872915
   • 0903 722 332
   • 0948 696 266 - odhlasovanie zo stravy 0901 720 332 - vedúca ŠJ
   • 0948305102
   • 052/4283921
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje