• Všetko o našej materskej škole

29.08.2020 10:46

Šťastný pobyt  detí v materskej škole  je prioritou našej práce.

Sme štátna materská škola, ktorá je súčasťou základnej školy. Zriaďovateľom je obec Plavnica. Naša materská škola má 3 triedy, ktoré v šk. roku 2020/2021 bude navštevovať 72 detí vo veku od 3 do 6 rokov. Kolektív zamestnancov tvorí 6 kvalifikovaných učiteliek, 1 pedagogická asistentka a 2 zamestnanci zabezpečujúci prevádzku MŠ. Prioritou našej práce je dieťa. Dieťa so svojimi záujmami, potrebami a svojou individualitou. Preto je koncepcia materskej školy založená v prvom rade na deťoch, ich hravo a šťastne prežitom detstve v materskej škole.

Nech táto detstvom pokreslená stránka  povie všetkým naokolo, koľko zážitkov, radosti, smiechu, detských radovánok a nezbedností sa dá prežiť v materskej škole...

Deťom želáme, nech prežívajú u nás len krásne chvíle a rodičom veľa trpezlivosti pri prekonávaní malých i väčších starostí so svojimi škôlkarmi. Spolu nech prežijeme časť nášho života, ktorý nám prinesie pozitívne naladenie a nezabudnuteľné spomienky.

Vážení rodičia, priatelia školy!

Určite sa zhodneme na tom, vzdelávanie detí je jednou z najlepších investícií do budúcnosti. V našej materskej škole sa snažíme čo najlepšie využiť všetky dostupné zdroje na to, aby sme poskytli  deťom príjemný, pestrý  a radostný pobyt a dobrý základ do života. V živote našej materskej školy veľmi dôležitú úlohu zohrávajú rodičia, ktorí podporujú rozvoj a modernizáciu školy po materiálnej stránke.

Hoci náš vysoko kvalifikovaný kolektív učiteliek sa snaží pripravovať pre deti tvorivé, často nadštandardné  školské aktivity, nie vždy máme na naše aktivity potrebné prostriedky. Hoci sa pravidelne venujeme obnove pomôcok, detskej knižnice, úpravám a rekonštrukcii interiéru a exteriéru, stále sa pasujeme s obmedzenými prostriedkami. Preto veľmi radi uvítame akúkoľvek podporu z Vašej strany, ktorá nám pomôže skvalitniť úroveň výchovy a vzdelávania v našej materskej škole.

• Pokyny pre rodičov od 2.9. 2020

31.08.2020 09:50

Pravidlá pre rodičov k 1.9.2020 v MŠ

Ak dieťatko neplače, odovzdať oblečené pani učiteľke, krátka rozlúčka, odchod zo šatne.

Ak dieťatko plače, prezuje a vyzlečie vrchný odev rodič, odovzdá učiteľke dieťa pri dverách.

PRÍSNY ZÁKAZ VSTUPOVAŤ DO TRIEDY A UMÝVARKY (pri opakovanom nerešpektovaní, bude dieťa vylúčené).

ZÁKAZ NOSENIA FLIAŠ S VODOU z domu.

Hračka, ak je nutná na spinkanie, áno, ale ostáva celý čas v MŠ
      .

Každé dieťa má v skrinke rúško v sáčku (1ks ako rezervné). Rezervné rúško ostáva stabilne v skrinke, neprenášate ho domov.

Ak neprídete do 8:00 hod, dieťa je automaticky odhlásené, aj zo stravy. Netreba volať.
      V priebehu celého dňa, byť dostupný na telefóne, ak by sa zhoršil zdravotný stav dieťaťa.
      Ak ide dieťa na obed domov (rodič - čakáte v príslušnej šatni v čase od 12:00-12:15 hod., učiteľka odovzdá dieťa už najedené, po prebratí ho čo najrýchlejšie oblečiete a odchádzate z interiéru MŠ).

TÁTO MOŽNOSŤ ODCHODU DOMOV JE IBA V NEVYHNUTNOM PRÍPADE.
      Popoludní sa šatne budú otvárať o 15:00 hod.
      V prípade zlého počasia:
      Rýchlo oblečiete dieťa a odchádzate z areálu MŠ. V šatni môžu byť najviac tri dospelé osoby a deti.

V prípade pekného počasia:

Od 15:00 hod., budú deti vonku, preberáte dieťa odtiaľ, šatne budú zamknuté.
      Všetky deti MUSIA byť do 16:15 hod. vyzdvihnuté z MŠ (inak bude dieťa po druhom opätovnom upozornení vylúčené z MŠ).
      REŠPEKTOVAŤ VŠETKY PRAVIDLÁ A POKYNY.

Spoločne to zvládneme

Teší sa na Vás kolektív MŠ

• Čo  potrebuje  dieťa  pri  nástupe  do  MŠ?

31.08.2020 09:45
      OZNAM

Čo  potrebuje  dieťa  pri  nástupe  do  MŠ?

• prezuvky s uzavretou pätou (nie šľapky, sandále, ani papuče na šnurovanie)
      • pyžamo
      • náhradné oblečenie, spodné prádlo (v skrinke)
      • 1.tr. podľa potreby podložky na lehatko
      • plášť do dažďa
      • čižmičky do dažďa
      • rúško v skrinke
      • v prvý deň nástupu - 1 tlačivo - vypísaný dotazník, ktorý je pod oznamom
      • ak dieťane príde do MŠ je potrebné doniesť podpísané vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré je pod oznamom

Do MŠ dieťaťu nedávajte!:

• prstienky, retiazky, ani iné ostré predmety, aby neohrozovali seba a kamarátov.

Veci  musia  byť  označené  menom  dieťaťa!

Z hygienických potrieb dieťa potrebuje (ale prineste to v priebehu druhého týždňa):

•  mydlo-  1l náplň
      •  10 ks balenie hygienických vreckoviek (celé balenie)
      •  1 balenie vyťahovacích vreckoviek v krabičke
      •  iba 2. a 3. tr. kefku, pastu, pohár – označ. menom
      •  dievčatám vlastný hrebeň označený menom
      •  v skrinke je dobré mať aspoň 3 igelitové tašky v prípade  potreby

Hygienické potreby rodičia odovzdajú učiteľke v triede

v taške označenej menom,

všetky spolu!

Prosíme rodičov, aby doniesli učiteľkám v triede lekárske potvrdenie o prípadnej potravinovej alergii.

Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu.

Kolektív MŠ

• Zápis do MŠ

12.02.2020 10:39
      Zástupkyňa ZŠ s MŠ pre MŠ oznamuje , že zápis do Materskej školy sa uskutoční v apríli,
      v dňoch 29.4.- 30.4.2020 ( streda- štvrtok) nasledovne:

Streda   od 9,00 - do 12,00h
      Štvrtok   od  12,00- do 15,00h
      Tlačivo " Žiadosť do MŠ " si môžte stiahnuť z web.stránky.