• Šatne pri telocvični

• Dievčenská šatňa je hotová a do finále sa blíži aj chlapčenská Veríme, že chlapcov poteší.

Ďakujeme pani učiteľkám B. Murckovej a H. Frohlichovej.

• Brigáda

• Dnes sme urobili kus práce a bolo nám veselo.

V Šambrone si premenovali brigádu na akcia "Metlička" a v Údole si na konci zahrali aj futbal

V Hromoši natierali športové prvky, zbierali odpadky v celom kat. území a tretia partia pohrabala pokosenú trávu na futbalovom ihrisku. Rodina Pjurova v Hromoši prispela na občerstvenie a v nedeľu pôjdu spolu na opekačku.

V Sulíne si premenovali brigádu na Deň Zeme a tiež im išla práca od ruky.

Ďakujeme všetkým zúčastneným.

• Vyhodnotenie zberu papiera a zberu Sabi viečok

• Víťazom blahoželáme a za zapojenie sa do súťaže všetkým ďakujeme. Zberu papiera sa zúčastnilo 77 žiakov a zberu Sabi viečok 65 žiakov. V súťaži Recykluj a vyhraj v zbere Sabi viečok sme sa umiestnili na 3. mieste. Recyklovať sa oplatí, pretože všetci žiaci budú odmenení.

• Brigáda - upratovanie okolia školy

• Zajtra (streda 9.6.2021) sa uskutoční upratovanie okolia ZŠ a MŠ pre žiakov 5. - 8. roč. od 8:00 do 12:00 hod. Žiaci 9. roč. budú písať testovanie T9.

ŽIaci z okolitých obcí ostávajú brigádovať doma, vo svojich obciach (okrem obcí Hajtovka a Starina). Cezpoľní žiaci sa musia sami vyhlásiť z obeda.

Šambron - stretnutie pri obecnom úrade

Malý Lipník - stretnutie pri obecnom úrade (žiaci si prinesú metly a hrable)

Údol - stretnutie na kurtoch (žiaci si prinesú metly a hrable)

Hromoš - stretnutie pri obecnom úrade

Sulín - stretnutie pri obecnom úrade

Plavnica - stretnutie pri škole (žiaci si prinesú metly, hrable....podľa pokynov triednych učiteľov).

Nezabudnite si priniesť aj pracovné rukavice a dobrú náladu.

• Voľby do rady školy za rodičov žiakov ZŠ - 2. kolo

• Dnes sa uskutočnilo 1. kolo volieb do rady školy za rodičov žiakov základnej školy. Volieb sa zúčastnilo 27% voličov, t. z., že voľby sú v 1. kole neplatné.

Vyhlasujeme druhé kolo volieb do rady školy za rodičov základnej školy, ktoré sa uskutoční zajtra 04.06.2021 od 13:00 - 15:00 hod. Hlasovať môžete opäť najviac 3 kandidátov. Pri druhej voľbe už nie je potrebná nadpolovičná väčšina oprávnených voličov a výsledky  volieb sa určia z počtu platných hlasov 2. kola.

• Anglický tábor

• Jazyková škola z Košíc ponúka našim žiakom 1. - 9. roč. anglický tábor v termíne od 6.7. - 9.7.2021 od 8:00 - do 14:00 hod. Tábor je bez stravy a otvorí sa pri minimálnom počte 15 žiakov. Cena bude upravená, pretože pôjde iba o 4 dni (5.7. je štátny sviatok).

Prihlasovanie prebehne cez Edupage do nedele 6.6.2021 do 17:00 hod.

• Zabudnuté veci

• Zabudnuté veci si môžete vyzdvihnúť napr. vo štvrtok 3.6., kedy sa budú konať voľby do rady školy za rodičov ZŠ. V pondelok poputujú nevyzdvihnuté veci do zberného koša na oblečenie.

• Zmena v predkladaní vyhlásení o bezinfekčnosti

• Podľa usmernenia ministra školstva zo dňa 27.5.2021 predkladá zákonný zástupca po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej alebo materskej školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti.