• Vyhodnotenie zberu Sabi viečok

• Vo štvrtok 27.4.2023 sme vyhodnotili celoročnú súťaž v zbere Sabi viečok "Recykluj a vyhraj", do ktorej sa zapojilo 44 žiakov školy. Za snahu zbierať a odkladať viečka sme odmenili každého žiaka.

P.S.: Viečka zbierame každý rok, takže odkladajte, recyklujte :)

• Liga mládeže Spiša - šach

• V sobotu 15. apríla 2023 sa v Kežmarku uskutočnilo posledné kolo Ligy mládeže Spiša v šachu. Na turnaji sa zúčastnilo 83 hráčov vrátane 13 hráčov zo Starej Ľubovne a okolia, ktorým sa venuje pán Ján Chovanec na krúžkoch v MŠ a v ZŠ. Samuel Hnat (5.A), ktorý reprezentuje aj  šachový klub v Starej Ľubovni, si odniesol pohár za celkové poradie a možnosť bojovať o postup do finálového turnaja v semifinále  východného Slovenska. Blahoželáme!

• Talent najmenších - okresné kolo

• V pondelok 24.4.2023 sa v CVČ uskutočnilo okresné kolo v recitácii najmenších, v ktorom nás úspešne reprezentoval Michal Chmeliar. Vyrecitoval si vynikajúce 1. miesto, za čo mu srdečne blahoželáme :)

• Matematická olympiáda - okresné kolo

• Krásny úspech sa podaril našim chlapcom. V okresnom kole Matematickej olympiády získal Patrik Žemba 1. miesto, Richard Kičura 3. miesto a úspešnými riešiteľmi sa stali Oliver Solecký a Karol Chmeliar. Blahoželáme!

• Rodičovské združenia

• Vážení rodičia,

vo štvrtok 20.4.2023 sa uskutočnia triedne rodičovské združenia. Čas stretnutia Vám poskytnú triedni učitelia.

• Zápis do 1. roč.

• V stredu 5. apríla 2023 sa uskutočnil zápis predškolákov do 1. roč. ZŠ. Budúci prváci predviedli svoju šikovnosť a dôvtip. Počítali, recitovali, priraďovali, predstavili nám všetko to, čo má  budúci prvák vedieť. Za všetku snahu ich čakala krásna odmena.

• Zber SABI viečok

• Ak ste doma zbierali viečka zo SABI produktov, odovzdajte ich triednemu učiteľovi do 21.4.2023. Nezabudnite ich označiť menom a triedou. Najlepší budú odmenení :)

• Noc s Andersenom

• Noc s Andersenom, medzinárodné podujatie na podporu čítania detí, sa v našej škole, rovnako aj na celom Slovensku a v okolitých krajinách, konala 31.marca. 18. ročník si pod svoj patronát vzala ministerka kultúry Natália Milanová. Zaregistrovaných bolo 419 knižníc, škôl, škôlok, centier voľného času, ktoré pripravili program pre 22 730 detí. Približne 60 detí z našej školy si otestovalo svoju šikovnosť, pohotovosť, ale aj tímového ducha. Veríme, že sa dobre zabavili, možno aj niečo nové dozvedeli a o rok sa stretneme zas.

• Oznam - prerušenie prevádzky v MŠ

• Oznamujeme rodičom, že počas veľkonočných prázdnin bude prevádzka v materskej škole vo štvrtok 6.4.2023 a v utorok 11.4.2023 prerušená.

Prajeme Vám krásnu Veľkú noc!

• Hľadáme sponzorov + 2% z dane

• Milí rodičia, sponzori a priatelia školy!

Obraciame sa na Vás s prosbou o venovanie 2 % z Vašich daní pre našu školu a zároveň Vás požiadať o dobrovoľný finančný príspevok. Uvedomujeme si, že situácia je obzvlášť v tomto období veľmi zložitá, ale len vďaka Vám vieme získané finančné prostriedky, ktorými nás podporíte v tomto roku, použiť na rekonštrukciu priestorov šatní. Odstránili by sa staré kovové pletivové konštrukcie a nahradili by sme ich modernými šatníkovými skrinkami. Žiaci by tak mali krajšie a hygienickejšie prostredie, v ktorom by sa pohybovali. Darované financie pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít. Akákoľvek finančná pomoc by nám preto veľmi pomohla.

Ak ste sa rozhodli podporiť našu novú šatňu, finančný príspevok zašlite Občianskemu združeniu pri ZŠ v Plavnici na číslo účtu:

Do poznámky napíšte ŠATŇA + svoje meno a priezvisko.

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to:

Občianske združenie pri ZŠ v Plavnici

Vopred Vám chceme poďakovať za úprimnú snahu a ochotu pomáhať škole.