• Vianočné prázdniny

• Vianočné prázdniny 23.12.2022 - 7.1.2023. Vyučovanie v ZŠ a prevádzka v MŠ, ŠJ a ŠKD začne 9.1.2023 (pondelok).

Krásne a pokojné prežitie sviatkov Vám želá kolektív ZŠ s MŠ v Plavnici.

• Predvianočná nálada v ŠKD

• Deti v ŠKD si stredu 21.12.2022 spríjemnili predvianočnou náladou. Vilko Varga spolu s pani vychovávateľkou Štupákovou zahrali koledy, deti si zaspievali, zatancovali a pochutnali si na dobrotách.

• Informatika trochu inak

• Žiaci 7. ročníka vytvárali na hodinách informatiky obrázky v programe paint.net. Učitelia a žiaci ostatných ročníkov v ankete hlasovali za najkrajší výtvor. V žiackej ankete zvíťazila Katarína Rindošová s obrázkom Potkan a kačka a v učiteľskej ankete Johanka Kontrová s obrázkom Západ slnka.

Blahoželáme šikovným dievčatám.

• Vianočný turnaj o kráľa šachu

• Dňa 20.12.2022 sa pod patronátom a v priestoroch CVČ Stará Ľubovňa po pandemickej prestávke opäť konal Vianočný turnaj o kráľa šachu. Za účasti 27 mladých šachistov boli zvedené ťažké súboje aj s nečakanými výsledkami. V 4 kategóriach boli ocenení aj naši šachisti:

Nela Chovancová - 2. miesto v kat. st. žiačky

Richard Kičura - 3. miesto v kat. st. žiaci

Samuel Hnat - 2. miesto v kat. ml. žiaci

Ráchel Polakovičová  -  najmladšia hráčka.

Vo svojich skupinách získavali skúsenosti aj Jozef Nemec, Boris Imrich, Marcel Repka, Ján Chovanec, Barbora Grichová, Alex Rybovič, Kristián Fedorko a Filip Urban. Skvelé výsledky nám dávajú nádej na šachovú budúcnosť našej školy a obce.

• Vianočné vystúpenie

• Dňa 16.12.2022 sa uskutočnilo vianočné vystúpenie, v ktorom sa predstavili malí aj veľkí tanečníci, speváci, muzikanti i recitátori z MŠ, ZŠ, ZUŠ J. Melkoviča i z folklórneho krúžku. Spoločne s pozvanými rodičmi, starými rodičmi a priateľmi sme si vychutnali čarovnú chvíľku vianočnej nálady a prežili sme radosť z vystúpenia všetkých detí.

Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na tomto krásnom programe.

• Babka, dedko - okresná súťaž

• Dňa 13.12.2022 sa v Starej Ľubovni konalo slávnostné vyhodnotenie okresnej literárnej súťaže Babka, dedko 2022. Šimon Štupák (3.A) získal hlavnú cenu a prevzal si ju spolu s babkou Jankou v obradnej sieni MsÚ. Srdečne blahoželáme!

• Lucie

• Aj k nám 13. decembra zavítali Lucie, aby povymetali všetky kúty, odohnali zlých duchov a všetky choroby :)

• Majstrovstvá kraja v šachu

• Naši žiaci 7.A  Nelka Chovancová a Alex Rybovič  pokračovali v zbieraní šachových skúseností spolu s celou výpravou aj za hranicami okresu. 7.12.2022 si porovnali svoje schopnosti na Krajských majstrovstvách ZŠ v Bardejove, kde po bojoch s najlepšími hráčkmi z celého Prešovského kraja si odniesli skúsenosti, ktoré môže využiť už 20.12. v CVČ v boji o Kráľa šachu.

Len tak ďalej Nelka a Alex!

• Olympiáda z AJ - školské kolo

• Dňa 30.11.2022 sa na našej škole konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Vedomosti si na 2. stupni zmeralo spolu 29 žiakov. V kategórii 1A (5., 6. a 7. roč.) súťažilo 21 žiakov, z ktorých 14 sa stalo úspešnými riešiteľmi. V kategórii 1B (8. a 9. roč.) súťažilo 8 žiakov, z toho 4 sú úspešní riešitelia.

Prvé 3 miesta v mladšej kategórii obsadili Karol Chmeliar (7.B), Alex Bebko (6.A) a Katarína Rindošová (7.B). V staršej kategórii boli najúspešnejší Viktória Spišiaková (9.A), Nikolas Knapik (9.B) a Vanesa Karaffová (8.A).

Víťazi obidvoch kategórii, Karol a Viktória, tak postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční už v januári 2023. Držíme im palce.

• Eko nástenka

• "Ako chrániť našu Zem?" alebo "Čo sa deje s odpadkami v prírode?"... aj takáto poučná môže byť hodina náboženstva s témou ekologickej stopy...veď Boh nám zveril Zem, aby sme ju chránili!

• Oznam - nové finančné pásma v ŠJ

• Od 1.1.2023 budú nové finančné pásma stanovené Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Príspevok, ktorý uhrádza zákonný zástupca dieťaťa alebo žiaka bude:

Materská škola:  Desiata 0,40 €

Obed 1,00 €

Olovrant 0,30 €

Spolu 1,70 €

Základná škola od 6 do 11 rokov:  Obed 1,30 €

Základná škola od 11 do 15 rokov: Obed 1,50 €

Zamestnanci školy: Obed 2,00 €

Príspevok na réžiu bude od 1.1.2023 schválený VZN Obce Plavnica 3,00 € pre deti MŠ aj žiakov ZŠ.

• Krabička plná lásky

• Naša škola sa zapojila do zbierky po druhýkrát. Ďakujeme všetkým, ktorí chcú spraviť radosť, spríjemniť sviatky Vianoc seniorom a chorým ľuďom v zariadeniach sociálnych služieb v našom okrese. Krabičky budú rozdelené do zariadení ZSS Senior Residence Vyšné Ružbachy, Dom pre seniorov v Starej Ľubovni, Dom Charitas sv. Jána Almužníka v Novej Ľubovni, Dom Charitas sv. Demetera v Údole a v DSS v Legnave.

• Mikuláš

• 6. decembra vládla v škole veselá nálada, pretože k nám zavítal Mikuláš spolu s anjelmi. Pre žiakov 1. - 4. roč. pripravili pani vychovávateľky rôzne aktivity v telocvični, kde žiaci dokázali svoju múdrosť a zručnosť. Spoločne si zaspievali a Mikuláš za odmenu každému daroval mandarínku. Anjelíci porozdávali mikulášsku poštu a na záver sme s Mikulášom rozsvietili stromček.

• Kŕmidlá pre vtáčiky

• O chvíľu sú tu tuhé mrazy, krajina bude pod snehovou perinou a pre vtáčikov bude toto obdobie náročné. Žiaci 5. roč. im preto vyrobili kŕmidlá, aby sme im pomohli prežiť chladnú zimu aj tým, že ich budeme prikrmovať. Pán kurič osadil 4 kŕmidlá v areáli ZŠ a 1 na dvore MŠ.

• Florbal - okresné kolo

• Dňa 28. a 29.11. sa v Starej Ľubovni konali okresné kolá žiakov a žiačok vo florbale. Naši športovci zabojovali a priniesli do školy trofeje. Dievčatá si vybojovali 2. miesto a chlapci zvíťazili. Srdečne blahoželáme a chalanom držíme palce v krajskom kole :)