• Vážení rodičia a priatelia školy,

neváhajte a nezabudnite, že aj v tomto roku môžete nášmu Občianskemu združeniu darovať 2% zo svojich daní. Môžete tým pomôcť základnej i materskej škole, ktorú navštevuje Vaše dieťa. Viac informácií sa dozviete tu:
      • Milí rodičia, všetky informácie ohľadom zápisu Vašich detí do 1. roč. nájdete tu:

alebo na hornej lište v sekcii Žiaci a rodičia - Každodenné záležitost - Pre rodičov
      • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
      • Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
        • Priateľskí učitelia
          • ZUŠ
          • Rozvíjanie talentu v hudobnom a výtvarnom odbore
            • Cudzie jazyky
            • AJ od 1. ročníka, NJ od 7. ročníka,
              rozšírené vyučovanie AJ na 2. stupni
              • Krúžky
              • Množstvo zaujímavých krúžkov
                • Čitáreň
                  • ŠKD
                  • Popoludňajšia činnosť v dvoch oddeleniach
              • Najnovšie

• Vážení rodičia,

17. 9. 2021

cez Edupage sme spustili aj poplatky za ŠKD (družinu). Po prihlásení rodičovským kontom budete mať prehľad o aktuálnych platbách, ktoré máte uhradiť. Ročne sa budú poplatky uhrádzať 3x.

NÁVOD, ako na poplatky

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že prvú platbu za mesiace september – december ste povinní zaplatiť do 20. októbra.

• Ponuka krúžkov

13. 9. 2021

V novom školskom roku ponúkame tieto záujmové útvary (krúžky).

Vaše dieťa prinieslo domov vzdelávací poukaz, ktorý slúži na financovanie záujmových útvarov. Boli by sme radi, ak by sme vzdelávacie poukazy využili v našej škole.

Zmenou zákona v čase korony nemusa byť financie na VP použité na záujmové vzdelávanie, ak to nebude možné. Financie za vzdelávacie poukazy môžu byť použité aj na dezinfekciu súvisiacu s "koronou".

• Okres v oranžovej farbe

10. 9. 2021

PÍSOMNÉ VYHLÁSENIE O BEZPRÍZNAKOVOSTI:

Od pondelka 13.9. bude okres Stará Ľubovňa zaradený do oranžovej farby, preto musí zákonný zástupca pridať cez Edupage Vyhlásenie o bezpríznakovosti aj vtedy, ak žiak bude chýbať v škole 3 a viac dní (vrátane víkendov).

• Naše hodiny náboženstva

8. 9. 2021

4.A - Náš pápež František a naša príprava na jeho návštevu.

2.A - Kríž je o láske...druháci sa dozvedeli, že aj "kríž má svoj sviatok" a objavovali, kde všade má miesto.

6. roč. - Spoznávali sme SEDEMBOLESTNÚ PANNU MÁRIU - patrónku Slovenska, ktorej je zasvätený náš farský kostol.

• Riaditeľské voľno

8. 9. 2021

Podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov riaditeľka školy poskytuje riaditeľské voľno žiakom ZŠ na utorok 14.9.2021 z organizačného dôvodu a z dôvodu, že prešovský samosprávny kraj (PSK) kvôli návšteve Sv. Otca dňa 14.9.2021 rozhodol, že autobusová doprava dňa 14.9.201, v rámci PSK, bude v prázdninovom režime. V prevádzke nebude ani ŠKD.

• Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
                  • Albert Einstein
                  • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
                  • William Shakespear
                  • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
                  • Carl Rogers